Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece olgun aktarımı bâtınin değil, aynı zamanda cümbüş bâtınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle strüktürlabildiği gibi üste tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri marifetiyle strüktürlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve yârenlik etme için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak yahut amade scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş etkili olmak bâtınin sadece nickname (suni insan) yazmak yerinde olurken bazılarındaysa sohbete temellamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine temellıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek aralık yüzünü kullanarak sadece ovalı, ovalı ve manzaralü, sesli ve manzaralü gibi tercihe sargılı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı kısa müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir başka popüler chat yetişek olan ve internetin söylence mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın