Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş fail ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas ekseriyetle kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde dünya düz linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram temassı istediği dâhilin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çbuyurmak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişiyi farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Nite Art Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen eşhas dâhilin ne günah ki çok ziyade politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok ziyade dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek gerçekte farklı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Formül: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve hemen peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Formül: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değalışveriştiğinde veya kullanıcı adınız değalışveriştiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çdüz saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değalışveriştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene hile” evet da kâh “değalışverişikliği gelişememiş hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız amma ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değalışveriştirdiği dâhilin sizde bu ekran çıkmaz ve düver olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın