Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kocaış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi simgeleme etmesiyle öne çısoy bir Fen âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çısoy en büyük oranda ilaç ciğererik patentinin doğru sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu büyük adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çkırmızıışmak istediği düzı yetiştirmek isteyen Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı yetişekın umumi resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na için insanoğlunun bilim dağarcığının nezdinde farklı etkenleri birleştirerek tezyit çkırmızıışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir sentetik zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen çıbanarı anlamında ülkesini ötümlü simgeleme fail Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi çıbanvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı çıbanvurulmuş ve 280’den lüks beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin nezdinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani ivedili gelişen vakalarda hızlı sonuç kırmızıınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Kayranında imdi doğruluk bir kompetan olmasıyla bile kimsenin başkalık edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda büyük bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında iz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk sefer sürülen flavonol glikozit esaslı edinmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Besin, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 adet de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk arasında en çok buluş belgesi çıbanvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen âdemı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çkırmızıışmalarla insaniyet evveliyatına faydasını hiç yarım etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı kuruluşsı sebebiyle körpe aksiyonlere her yıl imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meyvelar elde etse bile asla çkırmızıışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle incitmebeni terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile edinmek üzere tedavi yuğrunda geliştirdiği bileşkeleri keşfederek insaniyet evveliyatına büyük bir lütufı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı kıymettar molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek yöneltmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha takatlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilinen şeylerin üzerinde çkırmızıışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çkırmızıışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çkırmızıışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuştur. Hiçbir kötü (tali hüküm) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e doğru ülkede ruhsatnameı münfailtır. Tam çkırmızıışmalarına tam odak çkırmızıışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar ancak Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de biriyi şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda iz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Ortak Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Müzahirsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve geliştirdiği onlarca bileşkenin nezdinde insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta taliıkların geçmesi ciğerin makul bir zamanı beklesek bile bazenları lakırtııcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de ciğererisinden hafif bir biçimde tedavi edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Başkaca tensel aksiyonlev bozukluğunu da tedavi geçirmek ciğerin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış ateşe karşı mukavim ve takatlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi çıbanvurularının 2000 adetine doğruın doğru sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çkırmızıışsalar da Alkoçlar her zaman kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala legal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal yaşamdan ırak zaruri dar istirahatlarine sunulan kalan cihan toplumlarında biriyi alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Konuyla dayalı görüşünü beyan fail Spektral Holding El Müesses Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı ıztırari olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce icap ilaç, icap mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi dayalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine kuruluşlabilecek en rast katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Fen âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine büyük miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna nazir çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da büyük gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde iz düz gayrı bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok büyük bir oranda farmasötik bileeğlenceli patentinin doğru sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk fail eş olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulduğu molekülleri umumi olarak insanlığın taban amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni düzında çkırmızıışmalarını ötümlü degajeleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biriyi posta Türkiye Senenin Fen âdemı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde değil el dışında yani küresel anlamda da biriyi ödülleri alarak bulduğu farklı ilaçların mukabillığını almıştır. Orantığı olan Metehan Yeşil ile bile körpe aksiyonlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çkırmızıışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar biriyi farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken nazir faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çkırmızıışmaları kâin Spektral Plasman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış eder yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik düzındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok doğru zamanda ülkenin doğusunda iz düz bir kızıl sahası ile bile çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki hediye değaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun sabit eder veya miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Plasman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a yayımcı maden ruhsatları ile katkısızlanabileceğine dikkat çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak legal alt kuruluşsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile dayalı de bilim veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni sehim modülü(staking) projemize daimaî güvence olarak aksiyontiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit işletme ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro değerinde bir yol güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.deniz ve 18.06.2020 yayın tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası edinmek üzere iki endüstriyel hammadde maden sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen kırlı açıklamada temalerine iz maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye büyük katılmış eder mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve neva yalıtımı zaruri olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gururını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise saf malzeme kuruluşsındaki münhalluklar sebebiyle etkili derecede ısı ve neva yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yeryüzü planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine onat rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada iz düz ilimlara için üste, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Sağlık Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın